+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:32 |
 

 

 

+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:29 |


در پایان، اجزا تکمیل شده، در انبار مخصوص  نگهداری و در زمان مناسب بار گیری و به محل نصب منتقل و در زمانی اندک نصب می شوند.

پنل های پیش ساخته در کارخانه به محل مورد نظر حمل و در آنجا به یکدیگر مونتاژ می شوند.

   
+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:24 |

بعد از اعمال بتونه به سطوح دیوار، پنجره ها و درها بر روی دیوار نصب می شوند.

 

بعد از اعمال بتونه به سطوح دیوار، پنجره ها و درها بر روی دیوار نصب می شوند.

 
 
 
+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:23 |

با  پوشیده شدن چارچوب بوسیله نئوپان و پشم شیشه و عایق های دیگر و پس از میخ شدن آنها، مکان پنجره ها و درها روی دیوار تعبییه و بریده می شود و کم کم شکل دیوار را به خود می گیرد.

پس از اتمام برش، دیوار ها برای مرحله بعد، یعنی پوشش های رطوبتی حرارتی آماده سازی می شود. سقف نیز عینا با روشی مشابه آماده می شود.

 
+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:22 |


ابتدا اسکلت چوبی در مراحل مختلف کامل میشود. در این مرحله ابتدا تیرچه های چوب اندازه شده و در ابعاد مورد نظر و با اشکال مورد نظر بریده می شوند.

بعد این الوار در فیکسچرها و گیره های مخصوص قرار داده شده بر اساس طراحی در کنار یکدیگر ثابت شده و بعد به یکدیگر به گونه ای از قبل پیش بینی شده متصل می شوند

اسکلت دیوارها

بعد از آماده شدن اسکلت چوبی، توسط کانوایر برای انجام عملیات به مرحله بعد حمل می شود. در این مرحله بعد از جابجایی چارچوب، در ایستگاه بعد روی اسکلت با تخته های نئوپان پوشیده شده و داخل هم از نظر انرژی، صوت و رطوبت عایق  می شود، تخته های نئوپان با میخ و منگنه با دقت و کیفیت بالا ثابت می شوند.

   
+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:21 |

ساختار :

 
 

ساختار این گونه خانه ها تشکیل شده است از زیر ساختار، کف، دیوارها و سقف. دیوارها کاملا عایق هستند و ضریب اتلاف انرژی K برابر 0.21 W/m2K دارا هستند که با تدابیر و عایق سازی مضائف تا سقف  0.15 W/m2K قابل کاهش است.

از دیگر ویژگی های این تکنولوژی انعطاف بسیار بالای آن است، از این سیستم میتوان برای توسعه، بازسازی و تغییر در بناهای موجود استفاده کرد.

وزن کم این سیستم به انعطاف پذیری این سیستم افزوده و حمل آن را آسان میکند، همچنین  باعث بالا رفتن قابلیت ایستایی آن می شود .

در درون دیوارها از تیرچه های چوبی استفاده شده که با دقت بالا به یکدیگر متصل و با عایق و  ISOFLOC تخته های چوب پوشانیده شده اند. برای عایق سازی از موادی چون پشم شیشه، یونولیت، سلولوز و  استفاده میشود، ظاهر دیوارها هم با بتونه و رنگ ویا آجر تزئینی قابل تزیین است. دیوارها میتوانند باربر ویا  Polystyrene PS 15 SE – WLG 040, CFC free   غیر باربر باشند. دیوارهای بیرونی کاملا با عایق بندی هستند و در برابر شعله مقاومند.

 

سقف و کف هم، همچون دیوار ها مقاوم شده و در محل به دیوارها متصل میشوند سقف با  Foil کاملا ایزوله شده و با پنل های OSB پوشیده میشود، همچنین از  سرامیک، سفال و شیروانی بسته به در خواست مشتری میتوان استفاده کرد.

کف بنا، با لایه های مختلف پوشیده شده تا از هرگونه رطوبت واتلاف انرژی جلو گیری شود. در کف و دیوارها از سیستم ها و مواد ضد صدا استفاده میشود. سایر تزیینات داخلی همچون خانه های متعارف شهری است با این تفاوت که محل عبور تمامی  کابل ها، لوله کشی ها و محل نصب سرویس ها از قبل تعریف و تعبیه  شده و کار نصب را بسیار آسان تر و سریع تر میسازد.

پنجره ها و درب ها هم در نقشه خانه تعریف شده اند و در کارخانه بر روی دیوارها نصب و کاملا از نظر صوتی و حرارتی  عایق شده اند.

+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:19 |

خانه های صنعتی :

سرپناه، یابه عبارت امروزی "مسکن" از دیرباز با آرایش، پرداخت مواد طبیعی موجود و در دسترس بعنوان محلی امن برای برای زندگی ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه با رشد سریع جمعیت و نیازهای روزافزون و متنوع آنها برای ادامه حیات بخصوص نیاز به مسکن به یک مقوله اصلی تبدیل گردیده است. از آنجائیکه علم و تجربه در مقولات متشابه نشان داده است که تنها ساخت صحیح و سریع نیاز رو به افزون درخواست فقط از دیدگاه صنعتی قابل تأمل می باشد لذا می بایست مشکل کمبود مسکن ازیک سو و نارسایی های کیفیتی، و دوام و ایمنی از سوی دیگر  به عنوان اهداف ساخت صنعتی تعریف شوند.
از دیدگاه این شرکت تعریف ساخت صنعتی خانه به آن دسته از خانه هایی اطلاق می شود که حدوداٌ 70% ساخت در فرآیندهای تولید صنعتی پرداخته و پس از انتقال به محل مورد نظر نصب می گردند.

تکنولوژی کنونی ساخت خانه های صنعتی دست آورد صدها سال تجربه ساخت چوب است که منشاء اسکاندیناویایی و کانادایی دارد و تا کنون در پنج قاره مورد استفاده قرار گرفته است.
در واقع رونق گرفتن این خانه ها به بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. که شهرها و خانه ها ویران شده بودند و مردم به خانه هایی مناسب که قابل ساخت در زمان اندک باشند احتیاج داشتند. این نوع خانه ها  هم اکنون متعارف ترین نوع خانه سازی در آلمان، کانادا، آمریکا و دیگر کشورهای اروپاست.

اندک بودن زمان آماده سازی خانه از نظر اقتصادی نیز حائز اهمیت است، چرا که نتیجه حاصل از آن از راکد ماندن و کم ارزش شدن سرمایه به علت گذشت زمان جلو گیری می کند.

+ نوشته شده توسط کریمی پیرکوهی در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ و ساعت 17:18 |